Страдч-Чорні озера

Автобусно-пішохідний
  • Складність

    простий (автобусно-пішохідний)
  • Протяжність

    18 км (пішохідна частина – 3 (км)
  • Тривалість

    4 години
  • Початок маршруту

    img

    Страдецька гора (350 метрів над рівнем моря) з унікальним печерним монастирським комплексом (ХІ-ХІІІ ст.), храмом Успіння Пресвятої Богородиці (1795 рік), Хресна Дорога, яку Папа Римський Пій ХІ в 1936 році наділив повним відпустом на кожен день у році. Поміж іншого проглядаються елементи давньоруського городища.

  • Селище Івано-Франкове (колишня назва Янів)

    img

    Селище засноване як торгове містечко Янів на магдебурзькому праві ще у 1611 році. На початку ХХ століття Янів отримав статус “курортного”  завдяки ставам, які дотепер є одним із улюблених місць для відпочинку на Розточчі. Центральна площа селища поєднує храмові святині – Троїцький костел (1614 рік), Храм Вознесіння Господнього (1831 рік), Собор св. Володимира (1992 рік) та деякі збережені кам’яниці на площі Ринок (ХІХ-ХХ ст.). Селище здавна славиться яворівською різьбою по дереву, цінні роботи зберігаються у музеї художніх виробів із дерева місцевого Художньо-професійного училища.

    Окрасою містечка є еколого-просвітницький центр Яворівського національного природного парку. Тут можна побачити художню виставку “Очі тварин”, Музей історичних знахідок та взяти участь у майстер-класі розмальовування яворівської забавки, ляльки-мотанки, воскової свічки.

  • Еколого-просвітницька "Стежка Івана Франка" Яворівського національного природного парку поблизу села Лелехівка

    img

    Продовжується мандрівка еколого-пізнавальною “Стежкою Івана Франка”. Відомо, що проживаючи у Львові, Іван Франко часто навідувався у гості до містечка Янів, де полюбляв рибалити на тамтешньому ставі, а також збирати гриби та ягоди в його лісових околицях.

    Стежка чудово репрезентує все різноманіття розточанської природи. У різні пори року на маршруті можна зустріти такі рідкісні та цікаві види флори, як: вовче лико, плаун баранець, білозір болотяний, анемона лісова, лілія лісова, ірис болотяний тощо. Відвідувачі мають можливість побачити рідкісні види рослин родини орхідних: гніздівку звичайну, пальчатокорінник травневий, любку дволисту; спостерігати за водоплавними птахами, яких нараховується понад 60 видів. Для кращої впізнаваності частина флори та фауни представлена на інформаційних стендах.

    Мандруючи стежкою, пригадуємо твори Івана Франка, які зустрічаються на дерев’яних картушах.

    Маршрут

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.