Музей Яворівського розпису

Яворівський розпис виник у XVIII столітті та має свої давні традиції. Найчастіше він використовувався для прикрашання скринь.  Також застосовувався яворівський розпис і на дерев'яних іграшках кониках, метеликах, пташках, візочках, виготовлених з дерева з оригінальною конструкцією, механікою для кожної забавки, які за задумом були прості, реалістичні, привабливі. Як правило, орнамент складався з рослинних і геометричних мотивів.

Музей історії художніх ремесел Яворівщини діє при Художньому професійно-технічному училищі імені Йосипа Станька.  Репрезентує багаторічне надбання майстрів і відомих випускників училища різних періодів. В експозиції музею вироби із дерева, рогози, металу. Основу експонатів становлять дерев'яні вироби, виконані усіма видами різьби, але акцент робиться на яворівську різьбу, основоположником якої вважають Йосипа Станька. 

Яворівський розпис вирізняють характерні елементи - квіти, ружі, зірки, віночки, качечки, кривульки, цяточки, рисочки. І переважно - зелений, жовтий, червоний кольори.

Контакти:

Львівська область
Яворівський район
смт Івано-Франкове
площа Ринок, 13 (ІІ корпус Художнього професійно-технічного училища)

Тел.: +38 (03259) 3-33-73