Відкрито еколого-просвітницький візит-центр Яворівського НПП

Автор: заступник начальника відділу рекреації та еколого-освітньої роботи Богдан ДАЦКО

Завершилося будівництво еколого-просвітницького візит-центру у відпочинковому осередку «Верещиця» Яворівського НПП, яке проводилося в рамках міжнародного проєкту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони».

У п’ятницю, 3 березня, візит-центр було офіційно від-крито за участю: Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, народного депутата України Павла Бакунця, директора департаменту природно-заповідного фонду та бі-орізноманіття Едуарда Арустамяна, заступника голови Львівсьої ОВА Юрія Бучка, заступника голови Львівської облради Юрія Холода, т.в.о. директора Департаменту Львівської ОВА Оксани Війтик, старшого експерта Представництва Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна Василя Хім’яка, начальника Яворівської РВА Ярослава Коминського та голови Іва-но-Франківської ТГ Ірини Перун. Гості оглянули новобудову, а також вручили подяки працівникам Яворівського НПП за багаторічну природоохоронну діяльність.

Міністр Руслан Стрілець повідомив присутніх про призначення Сергія Маруняка, який дотепер виконував обов’язки керівника, директором НПП.

Збудований візит-центр це головний пункт перебування велотуристів «Центрально-го велосипедного маршруту Розточчя від Красника до Львова» з обох боків кордону. Крім цього, візит-центр екологічної освіти буде слугувати навчальною базою парку, яка дозволить проводити екоосвітню діяльність, організовувати фестивалі, тренінги, семінари, конференції, лекції для учнів і вчителів, студентів та інших груп, зацікавлених у вивченні природної та культурної спадщини Розточчя.
З обох боків кордону партнерами виступали: від України – Яворівський національний природний парк, Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», а від Республіки Польщі
– Уряд Маршалковський в Любліні, Розточанський національний парк та ґміна Замость, Любельське воєводство.

Реалізація проєкту була б неможлива без фінансової допомоги Міндовкілля та Львівського обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.