Резерват біосфери «Розточчя» – резерви та можливості

В рамках програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 з навчальним візитом у Яворівський НПП завітала делегація представників місцевих влад, культури, освіти з міст Нароль та Томашів Любельський Республіки Польща. Навчальна поїздка тривала з 15 по 16 липня цього року, яка стосувалась тематики популяризації ідеї збереження природної та культурної спадщини на території Міжнародного українсько-польського транскордонного біосферного резервату «Розточчя» під егідою ЮНЕСКО.

В процесі дискусії активно обговорювались питання управління діючим резерватом біосфери, налагодження спільної роботи координаційної ради. Саме це передбачено вимогами Севільської стратегії розвитку біосферних резерватів.

Крім цього, наголошувалось, що в окремих європейських країнах засновано нові фонди щодо фінансування природоохоронних заходів на територіях резерватів біосфери, розвитку тут соціальної інфраструктури, мережі закладів культури, освіти, а також збереження культурної спадщини. Михайло Біляк з цього приводу запропонував виконати цілу низку заходів для отримання доступу до цих коштів.

Місцеві органи влади Польщі мають досвід залучення фінансів із європейських фондів. Тому в новоутворених ОТГ регіону Розточчя треба це врахувати, оскільки отримання грантових коштів потребує виконання відповідних практичних дій, про що свідчить досвід Яворівського НПП.

Відбувся обмін думками з приводу порушених дискусійних питань. Гості оглянули дендрарій парку, музейні експонати еколого-просвітницького центру.

Підсумки зустрічі підвів заступник координатора проекту асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Розточчя-Україна» Любомир Кравець із міста Жовкла.