Спостереження за птахами: як, де і кого можна побачити?

Основна ідея birdwatching - спостереження та вивчення птахів, можливість побачити якомога більше видів птахів. Це можна робити візуально, обравши місцину, де добре проглядаються гніздування чи згромадження пернатих. Або ж за допомогою бінокля. Така розвага є досить популярною у США та Великобританії. Там відбуваються навіть змагання з birdwatching.

У місцях, де птахи люблять відпочивати - за ними можна спостерігати і без бінокля

Як?

Спостереження за птахами - це мандрівка як на кілька годин, так і на цілий день. Візьміть зручні речі, перекус, бінокль. Рекомендуємо перші спостереження організовувати з екскурсоводом, який навчить помічати пташок та розуміти їх поведінку. Часто спочатку варто навчитися розрізняти їх спів.

Де?

Розточчя! У лісах найчастіше трапляються - зяблик, кропив’янка чорноголова і вільшанка. А на водоймах: лиска, крижень, попелюх, мартин звичайний, крячок білощокий і чапля сіра та велика біла, лебідь шипун, норець великий та сірощокий. Якщо ж розповідати про рідкісних птахів, то у парку зустрічаються: сова довгохвоста, орлан-білохвіст, шуліка чорний, підорлик малий, тетерук та орябок, лелека чорний.

  • img
    Чайка
  • img
    Пірникоза велика
  • img
    Чапля сіра
  • img
    Гуска

Коли?

По-особливому цікаво у парку під час міграції перелітних птахів. Весною (квітень - це найсприятливіший період для спостереження за мігруючими птахами). Осіння міграція триває впродовж другої половини серпня і до кінця жовтня. Розточчя птахи обирають, як зупинку для підкріплення. Вони тут відпочивають та харчуються. В цей період можна спостерігати за неймовірною кількістю пернатих, зокрема: гуска сіра, крижень, чернь чубата, попелюх, чернь білоока, гоголь, біла та сіра чаплі.

На території парку відбуваються екскурсії, під час яких місцеві фахівці розповідають цікаві факти про птахів.