В еколого-просвітницькому центрі Яворівського НПП проведено 12 семінарів-практикумів на тему «Використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природотерапії Яворівського НПП в екологічному і патріотичному вихованні та оздоровленні учнівської молоді».
Семінари проведено в рамках проєкту “Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості” (UniClaD). Проєкт реалізовується за Програмою Європейського Союзу ЕРАЗМУС+KA2 № 609944-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP. Яворівський національний природний парк є партнером цього Проєкту.
Учасниками семінарів були освітяни Яворівської, Новояворівської, Івано-Франківської, Мостиської, Рава-Руської, Судово-Вишнянської, Пустомитівської, Жовтанецької, Добросинсько-Магерівської, Жовківської територіальних громад. В основному педагоги природничих дисциплін (біології та географії), а також тема зацікавила і вчителів хімії, основ здоров’я та початкової школи.
На семінарі обговорено теми:
- «Унікальні об’єкти природи Яворівського НПП» - ознайомлення із формами та напрямами роботи Яворівського НПП.
- «Екоосвітня діяльність Яворівського НПП» - вчителі віртуально відвідали екостежки та відпочинкові осередки парку.
- «Застосування природотерапії з метою оздоровлення» - інформування про використання природотерапевтичних технологій в рекреаційно-туристичній діяльності парку.
Також учасники мали можливість здійснити екскурсійний огляд історико-краєзнавчих та військових експонатів в музейних кімнатах Яворівського НПП і поспілкуватися з місцевим краєзнавцем. А на завершення проводили терапію: малюванням - розпис Яворівської іграшки; створенням композиції із сукулентів на захоплюючому майстер-класі - Сам собі флорис; виготовленням воскової свічки; приготуванням фіточаїв, тощо.
Також до семінарів залучали фахівців із навчальних закладів, а саме: Львівського національного університету природокористування, Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського фахового коледжу ЛНУП та Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти та ін.
Такі семінари-практикуми збагачують педагогів практичними навичками та вмінням у роботі з дітьми. Кожен учасник почерпнув для себе багато цікаво та корисного.