Складність
Протяжність
Тривалість
Початок маршруту с. Лелехівка
Маршрут розпочинається поблизу с. Лелехівки та кар’єру з відслоненням дельтових пісків неогенового періоду, де зустрічаються скам’янілі дерева.
У цьому ж кар’єрі можна побачити гніздо рибалочки блакитної, яку ще називають літаючим самоцвітом. Цей невеликий птах яскравого голубого забарвлення живиться рибою і облаштовує гнізда в норах, які риє в піщаних урвищах на берегах річок та інших водойм.
Мурашники
Вздовж стежки межею лісу тягнеться ряд мурашників. Ці насипні купки увесь час збільшуються за рахунок голочок хвої, шматочків кори, гілочок, травинок. За допомогою мурашника можна визначити сторони світу: з південної сторони схил пологий, з північної – крутіший. Підраховано, що кожне середнє гніздо мурахів знищує щоденно до 20 тисяч комах, а за літо – до 20 млн штук. Фактично один мурашник тримає під контролем майже гектар лісу.
Віковий дуб
Далі за маршрутом – величезний розлогий віковий дуб, свідок двох світових воєн. Поблизу нього – місце поховання жертв воєн 1914-1918 та 1939 років – українців, поляків, мадярів, що загинули під час трагічних битв.
Урочище "Біла Скеля"
На маршруті зустрічає відвідувачів степова гостя Розточчя – “Біла скеля”. Це піщаний кар’єр, складений вапнистими пісковиками з вмістом скам’янілих клубнів літотамнієвих водоростів та ервілієвих черепашок (ервілії – молюски, що жили у теплих тортонських і сарматських морях мільйони років тому).
“Біла скеля” – це унікальний науковий об’єкт, посеред лісу – степова рослинність. На схилах гори часто можна зустріти вужа та прудку ящірку. З цікавих представників флори тут зростають: цибуля гірська, анемона лісова, віхалка гіляста (регіонально рідкісні види), сонцецвіт звичайний, а на заболочених ділянках біля підніжжя – білозір болотяний, пальчатокорінник травневий (орхідея, занесена до Червоної книги України).
Урочище "Чорні озера"
Маршрут завершується каскадом штучних озер “Чорні озера” – маленький райський куточок Розточчя з трьома гарними ставками, в яких абсолютно чорна вода. А зумовлено це торф’янистим дном, що вистелене шишками вільхи.
Сосново-буково-дубові ліси
Особливість Розточчя полягає ще й в тому, що саме тут ростуть унікальні для України сосново-букові та сосново-буково-дубові ліси, подекуди з домішками граба. Такі ліси в Україні, окрім території Розточчя, зростають лише в Криму. Тому зворотний шлях еколого-пізнавального маршруту пролягає через ліс, в якому зустрічається флористичне поєднання дуба, бука та сосни.
Для зручності туристів маршрут повертає на галявину для відпочинку, де можна розпалити вогнище, сховатися від дощу або просто посидіти, подихати цілющим повітрям соснового лісу та насолодитися навколишньою красою.
Відхилення від маршруту.
Пошкодження об’єктів природи.
Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.
Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.
Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.
Відлов риби будь-якими способами.
Перебування з вогнестрільною зброєю.
Засмічення території, шум.