Рекреація

Яворівський національний природний парк – лідер з розвитку екологічно спрямованих видів рекреаційно-туристичної діяльності на Українському Розточчі і один із найактивніших популяризаторів збереження та раціонального використання природної й історико-культурної спадщини цього унікального регіону. 

Рекреаційна діяльність провадиться відповідно до функціонального зонування об’єктів Природно-заповідного фонду, організації та облаштування еколого-пізнавальних стежок та маршрутів.

Зони рекреації

На сьогодні, згідно з чинним "Проєктом організації території", запроєктовано 5 зон стаціонарної рекреації: "Верещиця"  (площа 17,6 га), "Лелехівка" (2,5 га), "Середній Горб" (3,5 га), "Козулька"  (6,6 га) та "Оселя Розточчя"  (2,4 га) в урочищі "Мочари". Тут створені умови для гармонійного відпочинку, територія облаштована відпочинковими навісами з мангалами, будиночками для ночівлі, також створені озера для купання та риболовлі тощо.

Територію національного природного парку і прилеглих земель вирізняє багатство і різноманітність природних, культурних та туристичних ресурсів. Є чимало привабливих місць для розвитку екотуризму, пізнавального, краєзнавчо-пізнавального, сакрального, пішого, кінного, подієвого та велосипедного видів туризму, а прикордонне розташування сприяє розвитку міжнародного туризму.

Еколого-пізнавальні стежки

За період діяльності парку в зонах регульованої рекреації започатковано еколого-пізнавальні стежки: "Верещиця" (4,4 км), "Лелехівка"  (4,5 км), "Голуби" (2,5 км),  "Головним Європейським вододілом"  (4 км), "Крехівські святині"  (2,5 км), "Стежка Івана Франка"  (1,1 км). 

Автобусні маршрути

Одноденні автобусні туристичні маршрути: "Страдч – Чорні озера"  (переїзд – 18 км; пішохідна частина – 2 км); "Шляхами Розточчя від Янова до Крехова" (переїзд – 52 км; пішохідна частина – 3-4 км); "Яворівський військовий полігон: минуле і сучасність"   (переїзд – 64 км; піша частина – 2 км).

Еколого-просвітницький центр

В установі діє еколого-просвітницький центр, де проводимо екозаходи, екскурсії, майстер-класи із яворівського розпису, виготовлення ляльки-мотанки, воскової свічки.

Подієвий туризм

Імідж парку як регіонального рекреаційного центру формується також завдяки розвитку подієвого туризму, що пов'язаний з екологічними, культурними та релігійними подіями і святами. Найбільш масові – це "Йорданське святкування"  (19 січня), етнофестиваль "Яворівська Бавниця"  (7 липня), молодіжний фестиваль туристичної пісні "Бабине літо"  (до Дня туризму), "Андріївські вечорниці" (12 грудня).

Постійне збільшення рекреаційних потреб населення викликає необхідність вирішення багатьох питань, пов’язаних з екологічно збалансованим природокористуванням, і відповідно задоволенням попиту людей у рекреації. З метою запобігання порушенням екологічної рівноваги проводимо розрахунки антропогенного впливу та рекреаційного навантаження на ландшафти рекреаційних територій і контролюємо їх відвідування.