3 червня – Всесвітній день велосипедистів!!!

Користуючись нагодою, пригадуємо Вам, що на території регіону Розточчя (як з польської так і української сторін) реалізовується проєкт "РовеЛове Розточчя - разом попри кордони", який в основному спрямований на розвиток велосипедної інфраструктури.

Партнерами даного Проекту виступають від України – Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівський НПП, Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», а від Польщі – Уряд Маршалковський в Любліні, Розточанський парк народовий та Ґміна Замость.

Проектом передбачено маркування міжнародного велосипедного маршруту, облаштування станцій для обслуговування та відпочинку велотуристів та будівництво сучасного еклогопросвітницького візит-центру у відпочинковому осередку "Верещиця" Яворівського НПП.

Його складові – головна  будівля та  літній екоклас. В цілому – це двоповерхова будівля загальною площею - 294 м2. Тут діятимуть:

- універсальний конференц-зал, облаштований сучасними технічними засобами;

- санвузли, в тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями;

- кімнати проживання для осіб, які займаються навчальною, науковою та туристичною діяльністю, велотуристів та інших відвідувачів парку;

- економний котел на дровах та сонячні батареї для опалення;

- водоканалізаційна мережа.

Особливість об’єкту ще в тому, що на плоских поверхнях даху буде облаштовано «зелений дах», покритий газонною травою.

Згідно із проектом завдання візит-центру наступне:

- створення навчальної бази Парку, яка дозволить активізувати екоосвітню діяльність у відповідності до вимог сталого розвитку, організовувати фестивалі, тренінги, семінари, конференції, лекції для різних цільових груп, зацікавлених у природній та культурній спадщині Розточчя;

- організація  природних та культурних виставок;

- прийом та розміщення на українській частині «Центрального велосипедного маршруту Розточчя від Красніка до Львова» туристів.

Даний об’єкт сприятиме іміджу природозаповідання, зокрема Яворівського НПП, матиме знаковий вплив на соціально-економічний розвиток як нашої природоохоронної установи, так і регіону Розточчя в межах Міжнародного транскордонного біосферного резервату «Розточчя» під егідою «ЮНЕСКО», складовою частиною якого із 2011 р. є парк.